New York Moda Haftası: 2015 Sonbahar Kış Moda Trendleri

0
483

New York moda haftasının ardından 2015 sonbahar kış sezonuna ait moda trendleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Peki o zaman, önümüzdeki sezon bizi neler bekliyor bir göz atalım mı?

Crop Top

2015-sonbahar-kis-moda-trendleri

Crop top modası sezonlar boyunca eskimedi ve New York moda haftasında tanıtılan koleksiyonlara bakılırsa 2015 sonbahar kış sezonunda da bu durum değişmeyecek. Tabi ünlü tasarımcılar gömleklerin ve elbiselerin üzerine giydirerek bu trendi soğuk havaya uygun hale getiriyor. Önümüzdeki sezon için crop top trendini destekleyenler arasında Katie Ermilio, Thakoon ve Rosie Assoulin gibi isimler var.

Kürk Şal

2015-sonbahar-kis-moda-trendleri-3

New York moda haftası boyunca göze çarpan detaylardan biri de kürk şallar oldu. Jason Wu, Creatures of the Wind, 3.1 Phillip Lim gibi ünlü isimlerin koleksiyonlarında kürk şallara rastlamak mümkün. Özellikle de tek omuza atılmış, bazen de üzerinden kemer geçirilerek sabitlenmişti. Önümüzdeki sezon hem kendinizi sıcak tutmak, hem de modaya uymak istiyorsanız yapay kürklü şalları tercih edebilirsiniz :)

Parlak Bomber Ceketler

2015-sonbahar-kis-moda-trendleri-2

Rodarte, Rag & Bone ve Alexander Wang bir süredir trend olan bomber ceketlere kendi yorumlarını katmış ve parlak bomber ceketler tasarlamış. Önümüzdeki sezon bu trende uymak isterseniz yine bomber ceket giymeye devam edin, ama bu sefer biraz daha parlak olanını seçin :)

Dantel Pantolonlar

2015-sonbahar-kis-moda-trendleri-4

Dantel, genellikle ilkbahar yaz sezonlarına ait koleksiyonlarda karşımıza çıkar. Ama New York moda haftasında koleksiyonlarını tanıtan modacılar “danteli neden kışın da giymeyelim ki” diye düşünmüş ve dantel parçalara yer vermiş. Koleksiyonlarda en dikkat çekici olansa dantel pantolonlardı. Altuzarra, Jonathan Simkhai, Katie Ermilio bu trende öncülük edenlerden.

Askısız Elbiseler

2015-sonbahar-kis-moda-trendleri-5

Önümüzdeki sezon sıkça göreceğimiz tasarımlardan biri de straplez yani “askısız elbiseler”. Wes Gordon, Cushnie et Ochs ve Dion Lee, 2015 sonbahar kış sezonu için hazırladıkları koleksiyonlarda omuzların seksi görüntüsünü ortaya çıkaracak olan askısız elbise ve tuniklere yer vermiş.

Püsküller

2015-sonbahar-kis-moda-trendleri-6

Kabanlarda, eteklerde, ceketlerde, elbiselerde, hatta ayakkabı ve çantalarda… 2015 sonbahar kış koleksiyonlarında püskülü her yerde görebilirsiniz! BCBG Max Azria, Timo Weiland, Sally LaPointe, Edun, Tracy Reese ve daha birçok isim püskülleri tasarımlarında kullanmış.

Balıkçı Yaka

2015-sonbahar-kis-moda-trendleri-7

2015 sonbahar kış moda trendleri arasında son olarak balıkçı yakayı sayabiliriz. Kışın çok üşüyenler, boğazını mutlaka kapalı tutma ihtiyacı hissedenler için hem modaya, hem soğuk havaya uygun bir trend :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here