Dudak Peelingi İçin Evde Bulabileceğiniz Süper Yiyecekler

0
582

dudak-peelingi

Aralık ayının gelmesiyle resmi olarak kışa girmiş bulunuyoruz :) Peki kışın kuru görünen dudakları ne yapacağız? Evde, hem de mutfağınızda kolayca bulabileceğiniz malzemelerle dudaklarınıza peeling yapmaya ne dersiniz? Hadi o zaman dudaklarımızı ölü derilerden arındırıp, pürüzsüz ve yumuşacık görünmesini sağlayacak süper yiyeceklere bir göz atalım!

  • Toz Şeker: Evde kendinize kolayca dudak peelingi hazırlamak için kullanabileceğiniz en basit malzemelerden biri toz şekerdir. Hepimizin mutfağında bulunur. Ayrıca birkaç damla zeytin yağı ile karıştırmanız yeterli :) Dudağınıza ovalayarak uygulayın ve ardından durulayın.
  • Çilek: Bayılarak yediğimiz çileğin aynı zamanda dudaklarımızı yumuşacık yapabileceğini biliyor muydunuz? İşte çileği sevmemiz için yeni bir neden daha :) Çileği ezip dudaklarınızda gezdirmeniz yeterli. Dudaklarınıza vereceği renk de bonusu :)
  • Yoğurt: Kulağınıza şaşırtıcı gelebilir ama evet, yoğurt da dudaklarınıza kullanabileceğiniz bir başka peeling malzemesi. Yoğurdun cilde ne kadar faydalı olduğunu ve cilt maskelerinde sıklıkla kullanıldığını düşünürsek aslında o kadar da şaşırtıcı değil :) Yapmanız gereken sade yoğurdu dudaklarınıza sürmek ve biraz ovalamak.
  • Badem: Dudaklarınızı ölü derilerden arındırıp yumuşacık yapabilecek olan lezzetli malzemelerden biri de badem. 1-2 bademi ezip dudaklarınıza ovalayarak uygulayın, dudaklarınızda bıraktığı hissi çok seveceksiniz :)
  • Turunçgiller: Limon, portakal, lime gibi asitli meyveler cildi aydınlatmasıyla bilinir, ama dahası var. Aynı zamanda dudaklarımızın yumuşak ve pürüzsüz olmasını da sağlayabilirler. Meyvelerden herhangi birini ortadan kesin ve dudaklarınızda ovalayarak gezdirin.
  • Yulaf ezmesi: Cilt bakımı maskelerinde kullanıldığını duymuşsunuzdur, yulaf ezmesini aynı zamanda dudaklarınız için de kullanabilirsiniz. Ezin, biraz bal ile karıştırarak yine dudaklarınıza ovalayarak uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here