Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri

1
562

Kalp Yüz

Kaşlarınız kalın ve doğal şeklinde olmalı, böylece yüz hatlarınız biraz yumuşayacaktır. Çene bölgenize kapatıcı ile genişlik kazandırabilirsiniz. Çenenize boylu boyunca kapatıcı sürüp, sünger ile iyice dağıtın.

Kalp yüz şekli olanlar yüksek elmacık kemiklerine sahiptir. Bu güzel bir özellik fakat çok fazla allık sürmekten kaçınmalısınız çünkü zaten göz önündedir.

Yuvarlak Yüz

Yanak çukurlarına koyu bir fondöten uygularsanız dikkati bu bölgeden uzağa çekmiş olursunuz, yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz. İyice dağıttığınızdan emin olun.

Yanaklarınıza süreceğiniz allık yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlar. Yalnız allığı elmacık kemiklerinize dairesel olarak uygulamaktan kaçının. Bu yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine neden olur.

Yuvarlak yüzde hatlarınız arka planda kalır, bu nedenle gözlerinizi ve dudaklarınızı doğru kozmetik ürünlerini kullanarak belirginleştirmelisiniz. Gözlerinize ince uçlu bir kalem yerine yumuşak uçlu, dağılan bir kalem tercih edin. Far kullanırken, göz kapaklarınızın dışarı bakan kısımlarına koyu, iç köşelerine ise açık renkler uygulayın. Dudaklarınıza koyu renk ruj sürün ve üzerine az miktarda parlatıcı uygulayın.

Kare Yüz

Dikkatleri çenenizden uzaklaştırmak için alnınızın ortasına ve elmacık kemiklerinize aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Kaşlarınıza yuvarlak şekil vermeniz bu yüz şekli için doğru bir tercihtir.

Dudaklarınız dolgun görünmeli. Elmacık kemiklerinize dikkat çekmek için yanak çukurlarına koyu allık sürün. Ama allığı çok yükseltmeyin. Daha sonra elmacık kemiklerinize daha hafif bir allık uygulayın. İyice dağıttığınızdan emin olun.

Oval Yüz

Kaşlarınız doğal formunda olmalı. Makyaj yaparken ya dudaklarınızı ya da gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız. İkisine birden dikkat çekmeyin. Mesela dumanlı göz makyajı yaptığınızda dudaklarınızı doğal tonlarda tutun. Kırmızı bir ruj sürdüğünüzde ise gözleriniz kahve tonlarında olmalı. Tek kat maskara yeter. Her zaman kullandığınız fondöteni kullanabilirsiniz, çünkü oval yüzün fazla makyaj hilesine ihtiyacı yoktur.

1 YORUM

  1. Pemberuj-Yüz Şekline Göre Makyaj Önerileri | Kadın Blogları | Moda, Makyaj, Sağlık, Trend

    […] ve resimlerin devamı için http://pemberuj.net/arsiv/39397/yuz-sekline-gore-makyaj-onerileri/ […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here