Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

1
1384

Yuvarlak Yüz :

Katlı kesim tercih etmelisiniz. Eğer geniş bir yüze ve yumuşak hatlara sahipseniz, uzun, katlı kesimler en iyi tercihtir.

Oval Yüz :

“Oval yüz her türlü saç modelini taşıyabilmekte birlikte, kısa kesim daha çok yakışır.” diyor saç stilisti Frederic Fekkai. “Kahkül de uzun bir yüzü dengelemek ve yüz hatlarını yumuşatmak için kullanılabilir.” Eğer yüzünüzün uzunluğunu kamufle etmek istiyorsanız (ya da elmacık kemiklerinize ekstra dikkat çekmek istiyorsanız), biraz geniş bir saç stili deneyin, dalgalar ve katlar gibi.

Kalp Yüz :

“Kalp şeklinde yüzü olanlar için, saçının uzun ya da kısa olmasına bakılmaksızın kahkül çok iyi bir seçim olacaktır. Reese Witherspoon iyi bir örnek.” diyor Fekkai. Yana doğru kesilmiş kahkül modeli de bu yüz şeklinde harikalar yaratabilir.

Kare Yüz :

“Eğer kahkül yaptıracaksanız yana doğru şekillendirmelisiniz.” diyor Cutler. Düz ve uçları keskin kahküllerden uzak durun, yüzünüzü kare bir kutu gibi gösterir.

Alnı Geniş Olanlar :

“Eğer alın bölgeniz genişse kahkül çok iyi bir seçim olacaktır.” diyor Fekkai. “Tabii ki, saç kalınlığı ve yapı öncelikle düşünülmelidir! Gür veya çok kıvırcık saçı olanlar için kahkül biraz zor olabilir. Çeneye kadar uzanan katlar yerine daha kısa katlar tercih edin;  saçınıza daha iyi bir görüntü verebilirsiniz böylece.”

Yüz Şeklinize Göre Küpe Seçimi de ilginizi çekebilir :)

Kaynak

1 YORUM

  1. Ya bişey sorucam benim saçım çok uzun ve boyumda kısa bunun için saçımı kestiricem omzumun çok az aşağısında kestrmeyi düşünüyorum ama burnum uzun olduğu için güzel durmuyor bana yardımcı olursanız sevinirim… :(

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here