Yüz Şeklinize Göre Küpe Seçimi

1
242

http://www.1motherofthebride.com

Küpe, kadınların görünümünü daha çekici kılabilir, şıklığına şıklık katabilir. Fakat, küpe seçiminin de püf noktaları vardır. Yüz şekline, giyilen kıyafete, saç modeline kadar birçok ayrıntıya dikkat etmek gerekir. Bu noktada, size biraz yardım etmek de bizim görevimiz :)

Yüz şeklinize göre küpe seçmenin püf noktaları :

salma-hayek-round-face.jpg

Yuvarlak Yüz :

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, seçiminiz uzun, ince ve köşeli küpeler olmalı. Bu tarz küpeler yüzünüzü biraz uzun ve köşeli gösterecektir. “Sallantılı küpe” olarak da bilinen uzun küpelerin oval biçiminde olanlarını tercih edebilirsiniz. Kare ve dikdörtgen olanları da köşeli küpe olarak takabilecekleriniz arasında. Halka küpelerden, kısa ve kalın olan küpe çeşitlerinden uzak durun.

megan-fox_oval-face.jpg

Oval Yüz :

Bu klasik yüz şekli, neredeyse her tarzda küpe ile güzel görünebilir. Farklı şekillerde küpeleri deneyerek, hangilerinin daha çok yakıştığına dikkat ederek kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Damla şeklinde yumuşak hatlı küpeleri tercih edebilirsiniz. Sarmal uzun küpeler de size yakışacaktır. İnci, pırlanta veya değerli taşlardan oluşan tek taş küpeler, kısa saç modeli ile kullanıldığında daha çekici bir görünüm verir. Bunun yanısıra, aşırı uzun ve ince küpelerden kaçının.

jennifer_aniston_heart-shaped-face.jpg

Kalp Biçiminde Yüz : 

Alt kısmına doğru genişleyen damla şeklinde küpeler, avize biçimindekiler ve üçgen küpeler tercihleriniz arasında olmalı. Oval ve çember küpelerin yanısıra, piramit şeklindeki küpeler de size yakışacaktır. Çok kısa küpelerden uzak durun.

angelinasquare.JPG

Kare Yüz :

Yuvarlak küpeler sizin için en iyi seçim olacaktır.  Çünkü, yüzünüzün hatlarını yumuşatmaya yardımcı olur. Kaba köşeli ve kare biçimindeki küpelerden uzak durun. Halka, kıvrımlı, uzun, sallantılı damla şeklinde ve çok katlı uzun küpeler seçebileceğiniz küpe kategorisine dahildir. Ve bunlar kare şeklindeki bir yüze biraz uzun bir görünüm sağlayabilir.

sarah-jessica-parker-earrings.jpg

Uzun veya İnce Yüz : 

Üç boyutlu küpeler, yüzünüze dolgun bir görünüm verebilir. Bu yüz şeklini dolgnlaştırmak için yuvarlak, üçgen ve kare küpeler tercih edilebilir. Uzun ve abartılı küpelerden kaçının.

victoria-beckham-mtv-awards.jpg

Üçgen Yüz :

Eğer üçgen bir yüze sahipseniz, keskin yüz hatlarınızı yumuşatacak tarzda küpeler seçmelisiniz. Geniş oval ya da küçük dairesel küpeler size göre.

kaynak

İlginizi çekebilecek benzer yazılarımız :

Göz şekline göre makyaj

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here