Zayıfladıktan Sonra Cilt Nasıl Sıkılaştırılır?

0
3220

Zayıfladıktan Sonra Cilt Nasıl Sıkılaştırılır?

Eğer vermek istediğiniz kilo azımsanmayacak kadar fazlaysa, zayıfladıktan sonra cildinizde sarkma problemi ile karşılaşabilirsiniz. Peki cildimizi nasıl sıkılaştırabiliriz? Bunlara dikkat edelim;

Sabırlı Olun

Her şeyden önce, sabırlı olmanız gerekir. Ciddi bir zayıflama maceranızdan sonra cildinizin sıkılaşması altı aya kadar uzayan bir zaman alabilir. Bu nedenle kilo verdikten sonra hemen sonuç alamazsanız bunun için biraz zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Protein

Beslenme planınıza yeteri kadar protein dahil ederek vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle, protein yağsız bir kas görünümü sağlar. Bu da sizi daha sıkı gösterir. Aynı zamanda protein, cildinizin esnek kalabilmesi için gerekli kolajen ve diğer maddeleri içerir.

Yoga

Yoga yapmak, stresi azaltır, vücudunuza esneklik kazandırır, kilo vermenize yardımcı olur ve cildinizin kilo verdikten sonra sıkılaşmasını sağlar.

Ağırlık Çalışmak

Genelde hedeflenen kiloya ulaşmak için kilo verme sürecinde ağırlık çalışmaları da yapmanız gerekir. Fakat siz bunu atladıysanız hemen vücudunuzu sıkılaştırmak için çalışmalara başlayın. Eğer fazla kaslı ve maskülen bir görünüme sahip olacağınızı düşünüyorsanız, çekinmenize gerek yok. Haftada sadece 3 gün egzersizlerinize dahil etmeniz yeterli.

Masaj

Düzenli olarak masaj terapisi yaptırmak da kilo verdikten sonra sarkan cildinden şikayet edenler için işe yarar bir yöntemdir. Eğer ciddi bir kilo verme sürecinden sonra kollarınız ve bacaklarınızda sarkmalar meydana geldiyse masaja bir şans verin.

Kollajen Kremi

Kilo verdikten sonra sarkan cildi sıkılaştırmanın bir diğer yolu ise sarkan ciltler için tasarlanmış bir kollajen kremi kullanmak. Fakat kollajen kremleri pahalı olduğu için satın almadan önce çevrenizden hangi markayı kullanmanız gerektiği konusunda tavsiye isteyin.

Peeling Yapın

Deniz tuzu yada diğer peeling ürünlerini kullanarak vücudunuza düzenli olarak peeling yaptığınız takdirde cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Peeling yapmak, kan dolaşımını hızlandırdığı için cildinizin sağlıklı ve esnek olmasını sağlar.

Hızlı Kilo Vermeyin

Eğer hedeflediğiniz kiloya ulaştıktan sonra cildinizin sarkmasını istemiyorsanız, önleminizi baştan alın. Hızlı kilo vermek vücudunuzun sarkmasına neden olur, yavaş ve istikrarlı bir zayıflama planı yapın.

Ertelemeyin

Yaşlandıkça cildimiz doğal olarak esnekliğini kaybetmeye başlar. Bu da ne kadar erken yaşta ideal kilomuza ulaşırsak o kadar iyi demektir. Eğer zayıflama niyetindeyseniz bunu ertelemeyin. Böylece zayıfladıktan sonra cildinizin sarkmasını en aza indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here