Zayıflamanızı Sağlayacak Buzdolabı Düzenleme Taktikleri!

0
785

zayiflamak-icin-buzdolabı-duzenleme-taktikleri

Merhaba,

Kilo vermenin yolu sağlıklı beslenmekten geçiyor. Eğer fazla kilolarınız varsa önce bir buzdolabınıza göz atın ve neler yediğinize dikkat edin. Ben bugün size sağlıklı beslenerek kilo vermek için buzdolabınızda ne gibi değişiklikler ve düzenlemeler yapabilirsiniz, bunlardan bahsetmek istiyorum.

Düzenli Olun

Eğer kilo vermek istiyorsanız ilk adım olarak buzdolabınızı düzene sokmakla işe başlayın. Buzdolabınızın içi karışık olduğu zaman sağlıklı yiyeceklere ulaşmanız daha zor olur. Buzdolabınızı düzenleyerek sağlıklı yiyeceklerin daha göz önünde olmasını sağlayabilir, böylece yemek yapmak için dolabı açtığınızda sağlıklı tariflere yönelebilirsiniz. Ayrıca yoğurt, yumurta gibi sağlıklı yiyeceklerin takibini de daha kolay yapabilir, eğer bitmişse yenisini alabilirsiniz.

Atıştırmalık Bölümü Oluşturun

Gün boyunca çoğumuzun bir şeyler atıştırmaya ihtiyacı oluyor. Eğer buzdolabınızda meyve, sağlıklı barlar, kurutulmuş meyveler gibi sağlıklı atıştırmalıklardan oluşan bir bölüm oluşturursanız atıştırma ihtiyacı duyduğunuzda sağlıklı atıştırmalıkları tercih edebilirsiniz. Bu bölümün sizin göz hizanızda olmasını sağlayın, böylece dolabı açtığınızda dikkatinizi önce o bölüme çekebilirsiniz.

Sebzeleri Kesin

Sebzelerin kalorisi düşük, lif oranı yüksektir. Bu nedenle sizi uzun süre tok tutabilir ve sağlıksız atıştırmalıklardan koruyabilir. Buzdolabını açtığınızda sebzelerle uğraşmak, dilimlemek, kesmek istemeyebilirsiniz. Bu da sizi maalesef sağlıksız beslenmeye yönlendirir. Bunun önüne geçebilmek için sebze alışverişinden sonra salatalık, biber, havuç gibi sebzeleri yıkayıp hemen kesin ve saklama kabına koyun. Buzdolabını açtığınızda yemeye hazır sebzeler bulmak kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Meyve Tabakları Hazırlayın

Tatlı kriziniz geldiğinde hemen buzdolabını açıp tatlı arayışına girmek yerine, tatlı isteğinizi giderecek, aynı zamanda da çikolata yada kurabiyeden daha az kalori içeren meyveleri tercih edin. Eğer buzdolabınızda önceden hazırladığınız meyve tabakları varsa bu, meyve yeme isteğinizi artırabilir. Kilo vermek istiyorsanız kendinize önceden meyve tabakları hazırlayıp buzdolabında görebileceğiniz bir yere koyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.